Jubileuszowy Dzień Patrona – 12.06.2024

Każdego roku w czerwcu obchodzimy w naszej Fundacji bardzo ważne dla nas święto – Dzień Patrona Fundacji – Św. Brata Alberta. Tak było i tym razem. 12.06.2024r. odbył się doroczny Dzień Patrona w trzebińskich jednostkach Fundacji. Był to także pierwszy Dzień Patrona bez fizycznej obecności Śp. Księdza Tadeusza Isakowicza -Zaleskiego, wierzymy jednak, że był w tym dniu z nami. Tym razem było to także wyjątkowo uroczyste święto. Nasz Warsztat obchodził Jubileusz XXV-lecia swojej działalności.

W słowach skierowanych do zebranych przez Kierownika Warsztatu Katarzynę Szarzyńską  usłyszeliśmy „…że historia Warsztatu tworzyła się przy współudziale wielu ludzi, w tym wspomnianego ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego – Prezesa Fundacji im. Brata Alberta, ks. Stanisława Gałuszki – ówczesnego Proboszcza Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Pani Krystyny Karnas – ówczesnej Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebini. Dzięki zaangażowaniu tych osób, ich determinacji i wiary w to, że niemożliwe nie istnieje – 15 grudnia 1999 przed drzwiami remontowanego jeszcze budynku stanęli pierwsi pracownicy i podopieczni. Podczas minionych 25  lat działalności WTZ spotykaliśmy na swojej drodze mnóstwo ludzi, którzy wspierali Fundację w jej działaniach. Dziś wiele tych osób jest wśród nas nadal obecnych, wiele już jednak odeszło…ale pozostali w naszej pamięci i w naszych sercach. Każdy z obecnych na tym spotkaniu dołożył i dokłada nieustająco cegiełkę do tego dzieła każdego dnia; podopieczni, rodzice, przedstawiciele samorządów lokalnych, urzędnicy, zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe, szkoły i nauczyciele oraz uczniowie- wolontariusze, czy w końcu darczyńcy i sponsorzy. Każdy zaznaczył w naszej historii ślad i dzięki nim możemy świętować swój dzisiejszy Jubileusz”. Podczas tej uroczystej części spotkania, na scenie polowej  wręczone zostały, w podziękowaniu za 25 lat współpracy „Medale im. Zofii Tetelowskiej”, współzałożycielki Fundacji im. Brata Alberta, które otrzymali; Pani Krystyna Karnas, Ks. Stanisława Bercala – Proboszcz Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini, Ksiądz Prałat Stanisław Krzysik, Rada Powiatu Chrzanowskiego oraz Pan Przewodniczący Rady Powiatu Włodzimierz Korczyński i Pan Janusz Szczęśniak – Radny Powiatu Charznowskiego, Pan Starosta Bartłomiej Gębala i Zarząd Powiatu Chrzanowskiego, Rada Miasta Trzebini na ręce wiceprzewodniczącego Wojciecha Hajduka, Burmistrz Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk, Małopolski Oddział PFRON na ręce Pani Edyty Paś, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie i Pani Dyrektor Jolanta Szynowska, Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebini i Pani Dyrektor Katarzyna Noga, Trzebińskie Centrum Kultury na ręce Pana Dyrektora Adama Potockiego, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, Komenda Hufca ZHP w Trzebini na ręce Druhny Komendant hm Annny Więcław – Pilarczyk, Fundacja Energetyk i Prezes Ewa Mendela, Habamed w Trzebini i Pani Hanna Bromboszcz-Ślusarczyk, Zakładowa jednostka Straży Pożarnej Rafinerii Trzebinia i Komendant Jerzy Galan.

Wręczono także „Medale Wdzięczności – za serce i miłość” dla; Zespołu Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, Liceum Ogólnokształcącego w Trzebin, Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Trzebini, Redakcja Biuletynu Parafialnego „Bliżej Apostołów” wydawanego w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Pan Marek Kania – Spółka Defi – Intermarche w Trzebini i Pani Aneta Pabis.

Wszystkim nagrodom towarzyszyła pamiątkowa statuetka jubileuszowa. Medale otrzymały powiatowe i gminne władze samorządowe, przedstawiciele Małopolskiego Oddziału PFRON w Krakowie, współpracujące z naszymi warsztatami instytucje, placówki edukacyjne, organizacje i osoby fizyczne.

Po tej części spotkania, mieliśmy zaszczyt i przyjemność wysłuchać i przyjąć jubileuszowe gratulacje i upominki dla Uczestników Warsztatu od zaproszonych gości. Przyszedł w końcu czas na wspólne świętowanie, występ zespołu Albert Band oraz  rozmowy, wspomnienia, artystyczne popisy podopiecznych i poczęstunek.

Wyjątkowo, przez chwilkę dopisała pogoda….nie padało, po części oficjalnej jednak deszcz lunął, tak aby naszych trzebińskich tradycji stało się za dość!

Skip to content