Warunki uczestnictwa
-
WARUNKI UCZESTNICTWA
WARUNKI UCZESTNICTWA w WTZ Uczestnikiem WTZ może zostać osoba z niepełnosprawnością intelektualną, o orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wpisanym w orzeczeniu wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej. Dokumenty, jakie należy złożyć ubiegając się o przyjęcie do WTZ w Trzebini; kopia aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (oryginał do wglądu); podanie do kierownika WTZ o przyjęcie do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebini opcjonalnie; opinia psychologiczna Osoby z niepełnosprawnościami chcące zostać uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej informujemy, że dokumenty można składać w siedzibie placówki; ul. Luzara 1 w Trzebini; tel. 32 612 13 75 email; trzebiniawtz@poczta.fm Po dopełnieniu ww. formalności kandydat do uczestnictwa w WTZ jest kwalifikowany przez komisję kwalifikacyjną z udziałem…
-
Regulamin WTZ w Trzebini
REGULAMIN WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ w Trzebini prowadzonego przez FUNDACJĘ im. BRATA ALBERTA I. Zasady ogólne § 1 1. Warsztat Terapii Zajęciowej zwany dalej WTZ działa na podstawie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997r., rozporządzenia Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej w sprawie warsztatów terapii zajęciowej z dnia 25.03.2004 r. oraz Statutu Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach. 2. WTZ, będąc integralną częścią Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, zwanej dalej Fundacją, realizuje w swym działaniu wszystkie uchwały i polecenia władz statutowych Fundacji. § 2 1. Podstawowym celem WTZ jest rehabilitacja społeczna i zawodowa, zmierzająca do ogólnego rozwoju każdego uczestnika, poprawy jego…
-
Regulamin treningu ekonomicznego
REGULAMINPRZYDZIELANIA ŚRODKÓW FINANSOWYCH DO TRENINGU EKONOMICZNEGO DLA UCZESTNIKÓW FUNDACJI IM. BRATA ALBERTA WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ W TRZEBINI 1. Podstawą do wypłacania środków w ramach treningu ekonomicznego są przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2004r. w sprawie warsztatów terapii zajęciowej (Dz. U. Nr 63, poz. 587). 2. Trening ekonomiczny ma na celu wyposażenie uczestnika w wiedzę z zakresu gospodarowania pieniędzmi i planowania wydatków, dodatkowo może być stosowany w celu motywowania uczestnika oraz uznania jego wkładu pracy w działalność warsztatu. 3. Kwotę środków finansowych przeznaczonych na trening ekonomiczny, corocznie do 15 października każdego roku określa i ujmuje w preliminarzu kierownik warsztatu, ustalając średnią wysokość środków…