ALBERT BAND

Zespół instrumentalny „ALBERT-BAND” istnieje od 2003 r. Zespół składa się z sekcji instrumentalnej i rytmicznej – tworzących w całości warsztatową orkiestrę. W jego skład wchodzi blisko 30 osób, uczestników WTZ w Trzebini, Libiążu i Chrzanowie.
Próby zespołu odbywają na ogół raz w tygodniu, dodatkowo prowadzone są zajęcia osobno dla każdej z grup tj. rytmicznej i instrumentalnej. W zespole grają instrumenty klawiszowe, perkusja, akordeon, dzwonki chromatyczne (cymbały), sekcja rytmiczna z instrumentami perkusyjnymi i przeszkadzajkami. oraz instrumenty etniczne. Podczas zajęć wykorzystywane są elementy terapii muzyką, które poprawiają funkcje pamięciowe, umuzykalniają, budują wiarę w siebie, motywują do osiągania sukcesu, pomagają w pokonywaniu nieśmiałości.
W 2005r. odbył się dla członków zespołu i opiekunów wyjazd szkoleniowy do Holandii. Podczas tego wyjazdu „Albert Band” zagrał kilka koncertów w różnych ośrodkach dla osób niepełnosprawnych oraz jeden wielki koncert w Teatrze w Helmond. Nawiązane zostały przyjacielskie kontakty z zespołem „The Rimboband” który był pierwowzorem dla powstania naszego zespołu muzycznego. Wrażenia i doświadczenia zdobyte podczas tego wyjazdu stały się ogromną siłą napędową, dla naszych niepełnosprawnych muzyków, do działania na kolejne miesiące i lata. Zespół Albert Band koncertuje średnio 2-3 razy w roku i są to zazwyczaj naprawdę duże uroczystości. W 2011r. zespół wydał swoja pierwszą płytę „Albert Band”. Każdego roku w okolicy Bożego Narodzenia odbywa się świąteczny koncert zespołu w Dworze Zieleniewskich w Trzebini.

Skip to content