Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Obejrzyj film o fundacji

ALBERT-BAND

Zespół instrumentalny „ALBERT-BAND” istnieje od 2003 r. Zespół składa się z sekcji instrumentalnej i rytmicznej - tworzących w całości naszą warsztatową orkiestrę. W jego skład wchodzą uczestnicy WTZ w Trzebini, Libiążu i Chrzanowie, którzy wraz z opiekunami tworzą 40 osobową orkiestrę.

Próby zespołu odbywają na ogół raz w tygodniu, dodatkowo prowadzone są zajęcia osobno dla każdej z grup tj. rytmicznej i instrumentalnej. W zespole grają instrumenty klawiszowe, perkusja, akordeon, dzwonki chromatyczne (cymbały), sekcja rytmiczna z instrumentami perkusyjnymi i przeszkadzajkami. W ostatnich latach został poszerzony warsztat instrumentalny zespołu o instrumenty etniczne . Znacznie też poszerzył się repertuar grany przez zespół, a i jakość wykonania uległa poprawie. Członkowie zespołu obyli się ze sceną i zgrali razem grupy rytmiczną i instrumentalną, co jak wiadomo nie jest łatwym zadaniem…

W 2005r. udało się zorganizować dla członków zespołu i opiekunów wyjazd szkoleniowy do Holandii. Podczas tego wyjazdu „Albert Band” zagrał kilka koncertów w różnych ośrodkach dla osób niepełnosprawnych oraz jeden wielki koncert w Teatrze w Helmond. Nawiązaliśmy przyjacielskie kontakty z zespołem „The Rimboband” który był pierwowzorem dla powstania naszego zespołu muzycznego. Wrażenia i doświadczenia zdobyte podczas tego wyjazdu stały się ogromną siłą napędową, dla naszych niepełnosprawnych muzyków, do działania na kolejne miesiące i lata. Zespół Albert Band koncertuje średnio 2-3 razy w roku i są to zazwyczaj naprawdę duże uroczystości. 

W 2011r. zespół wydał swoja pierwszą płytę pod wiele mówiącym tytułem „Albert Band”.