Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Obejrzyj film o fundacji

Ogólnopolska Pielgrzymka Fundacji im. Brata Alberta do Łasku – 23.05.2019r.

W tym roku nasza fundacyjna tradycja zawiodła nas 23.05.2019r. do Sanktuarium Matki Bożej w Łasku. Sanktuarium to było miejscem XXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Fundacji im. Brata Alberta.
Razem z nami zjechali tam z całej Polski podopieczni wraz z opiekunami i rodzicami ze wszystkich 35 placówek Fundacji. Było nas blisko 1000 osób. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Metropolita Łódzki- J.E. Ks. Abp Grzegorz Ryś. Mszę świętą koncelebrował również Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Prezes Fundacji im. Brata Alberta.

Po mszy świętej był czas na zwiedzanie Sanktuarium i malutkiego Łasku. Był też czas na pyszną wojskową grochówkę z wkładką i repetami, jak ktoś miał ochotę, serwowaną przez żołnierzy z Bazy Lotnictwa. Obejrzeliśmy także pokazy taneczne i wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, przed sceną w ogrodach Łaskiego Domu Kultury. Pielgrzymkę i wspólne spotkanie zakończyło nabożeństwo maryjne oraz słowo Księdza Prezesa na rozesłanie. Pogoda była taka sobie, ale za to wrażenia i zabawa nie pozwoliły nam zmarznąć. Ani się obejrzymy, jak spotkamy się za rok na kolejnej XXVIII już Pielgrzymce naszej Fundacji im. Brata Alberta.