Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Obejrzyj film o fundacji

Żegnaj Przyjacielu + Jos van Lieshout – 26.03.2018r.

Głęboko poruszeni, z wielką przykrością informujemy, że 26 marca 2018r. zmarł nagle nasz Przyjaciel i Dobroczyńca Jos van Lieshout z Holandii.

Jos van Lieshout był emerytowanym nauczycielem szkoły specjalnej, współzałożycielem i wolontariuszem zespołu muzycznego osób niepełnosprawnych intelektualnie „The Rimboband”.

Od 1997r. organizował z własnej inicjatywy pomoc materialną dla osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Libiążu, Trzebini oraz dla ubogich rodzin ze Śląska, z Cisnej /Bieszczady/ i z Trzebini. Od 1991r. pełnił funkcję sekretarza holenderskiej Fundacji „Pomoc Dzieciom w Polsce”. Rokrocznie organizował wyjazdy wakacyjne osób niepełnosprawnych i dzieci z ubogich rodzin z Polski do Holandii. Na zaproszenie Stichting Kinderhulp Polen kilkakrotnie w Holandii przebywały osoby z niepełnosprawnością intelektualną, podopieczni Fundacji im. Brata Alberta. Współorganizował z naszą placówką projekt rehabilitacji zawodowej „Most do przyszłości”.

Jos van Lieshout był Kawalerem Medalu Św. Brata Alberta.

Żegnamy Cię nasz przyjacielu…Podopieczni i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Świetlicy Terapeutycznej Fundacji im. Brata Alberta w Trzebini.