Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Obejrzyj film o fundacji

XIV Ogólnopolski Integracyjny Piknik Muzyczny w Trzebini – 24.05.2017r.

Tradycyjnie już…w strugach deszczu odbył się dzisiaj XIV Ogólnopolski Piknik Muzyczny Osób Niepełnosprawnych w Trzebini. Gospodarzami spotkania były nasze trzebińskie placówki Fundacji im. Brata Alberta; Warsztat Terapii Zajęciowej i Świetlica Terapeutyczna. Mimo niesprzyjającej pogody w spotkaniu wzięło udział 21 zespołów i solistów. Uroczystego otwarcia Pikniku dokonali  Janusz Szczęśniak – Starosta Chrzanowski oraz Jarosław Okoczuk – Wiceburmistrz Trzebini. jak zwykle na początku, przed zmaganiami konkursowymi wystąpili gospodarze, czyli zespół „The Best” z solistami Rafałem Korczyńskim i Tomaszem Tekielakiem. W dalszej kolejności nie zważając na deszcz, chłód i wiatr dzielnie na scenie prezentowały się następujące ośrodki; „Ósemeczki” z Zespołu Szkół w Trzebini, „Alberty” z WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu; „Przebudzeni” z WTZ Stowarzyszenia Otwartych Serc Aktywnych Kobiet w Olkuszu; „Otwarte serca” z WTZ w Łapanowie, „Forest Boys” z WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Przeciszowie, Zespół Arabeska z Rałałem Sak z WTZ w Końskich, „Wesoła kapela” z WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Libiążu; „Perełki” z WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie; „Talarki” ze Świetlicy Terapeutycznej Fundacji im. Brata Alberta w Trzebini; Kamil Buratowski z WTZ przy Stowarzyszeniu Pomocy Socjalnej „Gaudium Et Spes” w Krakowie, „Iskra” z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie, „Iskierki” ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW w Chrzanowie, Katarzyna Dworniczek z WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku, „Świerszcze” z Gimnazjum przy SOSW w Chrzanowie, Małgorzata Bogdan z ŚDS Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, „Słoneczne nutki” z SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce –Zdrój, „Lejdis” z WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Jawiszowicach; Bartłomiej Mądrzyk ze Świetlicy Terapeutycznej w Chełmku; Sylwia Łydek ze Świetlicy Terapeutycznej w Chrzanowie; Karol Kadłubek z WTZ Stowarzyszenia „Emaus” w Krakowie.

W tym roku w piknikowym jury zasiadali; Siostra Renata Pilarska, dh hm Iwona Kucharska Tradycyjnie jury przyznało trzy wyróżnienia;

-       w kategorii zespołów tanecznych - dla zespołu „Iskierki ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW w Chrzanowie”

-        w kategorii solistów – Solista z zespołu „Przebudzeni” z WTZ w Olkuszu

-        w kategorii zespołów wokalnych - dla zespołu „Świerszcze” z Gimnazjum w SOSW w Chrzanowie.

W przerwie na obrady jury wystąpili wszyscy którzy chcieli, a kolejka na scenę była imponująca. Po przerwie zaś nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i upominków oraz gadżetów promocyjnych Powiatu Chrzanowskiego i Gminy Trzebinia, którego dokonał Prezes Fundacji im. Brata Alberta ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Tradycyjnie już do nagród dołączone były okolicznościowe statuetki wykonane w pracowniach warsztatowych w WTZ w Trzebini. W tym roku nasz Pikniku dofinansowany został ze środków; Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatu Chrzanowskiego oraz Komendy Hufca ZHP w Trzebini. Po raz kolejny wsparli nas także nasi niezawodni przyjaciele; lokalni przedsiębiorcy, rodzice naszych podopiecznych oraz wolontariusze. Nasze czternaste już piknikowe spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że prawdziwym artystom żadna pogoda niestraszna. Nawet mżawka, deszcz i przenikliwy chłód nie przeszkadzają dobrej zabawie. Dziękujemy zatem wszystkim uczestnikom, że wytrwali dzielnie do końca spotkania, za miłe przeżycia i zapraszamy za rok, mamy nadzieję, że w piękny słoneczny dzień!